Викидень та вторинна вагітність

Слід пам’ятати, що викидень не позбавляє жінку шансу зачати і в майбутньому народити здорову дитину.

  1. Найпоширеніша причина викидня
    Близько 70% всіх викиднів пов’язані з генетичним дефектом дитини. З цієї причини рекомендується провести генетичний тест на причини викидня на початку лікування або медичного спостереження. У багатьох випадках таким чином можна заощадити нерви та час і швидше дізнатися про причину втрати вагітності.
    Що важливо, такі дефекти з’являються у дитини випадково, спонтанно, найчастіше батьки ніяк не впливають на виникнення помилки в генах своєї дитини. Що важливо, ймовірність виникнення цього типу дефекту при наступній вагітності дуже мала — зазвичай наступна дитина пари народжується здоровою.
  2. Дефекти у генах батьків
    Незначні дефекти генів (хромосомні аберації) можуть не давати видимих ​​симптомів і виявлятися лише у вигляді проблем із перериванням вагітності. Тому і жінки, і чоловіки повинні виконувати тест на каріотип який можна зробити в клініці Надія https://www.ivf.com.ua/ua/genetics/research-for-planning-pregnancy/karyotyping-couple/, який показує набір усіх хромосом, що тестується.
    Також майбутня мати має пройти обстеження на вроджену тромбофілію – генетичну схильність до зсідання крові, ця хвороба протікає безсимптомно, але може спричинити ускладнення під час вагітності (у тому числі викидні), а також тромбози чи інші захворювання кровоносної системи.
  3. Консультація лікаря-генетика
    Генетик може як замовити генетичні тести, так і інтерпретувати їх результати, тому варто скористатися консультаціями, під час яких фахівець визначить реальні шанси зачати та народити здорову дитину. Якщо майбутні батьки не мають хромосомних відхилень, з великою часткою ймовірності у них буде здорове потомство.
    Після діагностики вродженої тромбофілії під час обстежень у медичній клініці зазвичай досить простого лікування, що значно збільшує шанс збереження наступної вагітності, з іншого боку, якщо у батьків спостерігаються дефекти каріотипу, лікар-генетик проконсультує можливі рішення, наприклад, запропонує метод in vitro.