Чи варто звертатися до лікаря з головним болем?

Повторювані, сильні та тривалі головні болі не слід сприймати легковажно. Щоб полегшити їх симптоми або позбутися їх повністю, запишіться на прийом до лікаря-фахівця. Невролог досліджує причини та лікує різні види головного болю. Як відбувається відвідування цього фахівця, якво у вас є електронна медична карта MedExpert https://medexpert.ua/doktor-eleks/

Типи головного болю

Три найбільш поширені типи головного болю: мігрень, кластерний і тензійний біль. Мігренозні головні болі носять сильний характер і можуть бути викликані, наприклад: сильним стресом, змінами погоди та тиску, прийомом протизаплідних засобів та вживанням певних продуктів. Супроводжуються нудотою, запамороченням, світлобоязню, сльозотечею. Кластерні головні болі дуже рідкісні, але можуть тривати кілька тижнів. Поруч із ними з’являються: почервоніння кон’юнктиви, сльозотеча, набряклість і опущення повік, нежить. Остання — тензійний головний біль, є найлегшим і описується як напружений або тупий. Вона викликана фізіологічними причинами, напругою м’язів шиї чи депресією, стресом, безсонням, почуттям занепокоєння чи страху.

До якого лікаря звертатись?

Немає необхідності записуватися на прийом до лікаря у разі тензійного головного болю, який проходить самостійно або після прийому народних засобів з аптеки. Однак, якщо головний біль часто повторюється і він постійний, рекомендується звернутися до лікаря загальної практики. Він призначить додаткові аналізи та видасть направлення до невролога. Невролог — найкращий фахівець, який допоможе знайти причину вашого головного болю і порадить, як з нею боротися. Якщо біль супроводжує вас практично весь час і він нестерпний, візит до лікаря відкладати не можна.

Коли звертатись до лікаря?

Якщо головний біль виникає часто, він дуже сильний і триває кілька днів або тижнів, запишіться на прийом до лікаря. Лікар-фахівець – невролог найкраще допоможе впоратися з болем кожного типу. Відвідування невролога складається із трьох етапів. Він проводить співбесіду і опитує пацієнта про попередні тривожні симптоми, такі як: порушення пам’яті, проблеми зі сном та судоми. Наступним кроком є ​​проведення фізичного огляду. Його метою є визначення жорсткості м’язів, рухливості кінцівок, чутливості та рефлексів. Останнім етапом є направлення пацієнта на додаткові дослідження, наприклад МРТ, томографію або рентген.