Який капелюх буде доречним для карнавального костюма Святого Миколая?

Святий Миколай – найулюбленіший зимовий персонаж для всіх дітлахів. Вони чекають його з величезним нетерпінням, готуються до зустрічі з ним, намагаються бути чемними та слухняними. То ж до зовнішнього вигляду Святого Миколая існують доволі суворі вимоги. Найпростіший варіант – це придбати готовий комплект вбрання, до якого входять всі необхідні елементи. Це можна зробити, скориставшись цим посиланням https://billibons.com.ua/. Але, якщо є бажання, можна і самотужки створити неповторне вбрання зимового чарівника, підібравши необхідні аксесуари так, щоб вони гармонійно поєднувалися один з одним.

Складові костюма Святого Миколая

Вбрання Святого Миколая є досить специфічним, його важко сплутати з будь-яким іншим карнавальним образом. Обов’язковими його частинами є наступні елементи:

  1. Риза. Ця частина костюма зазвичай оздоблена тасьмою, вишитою золотистими чи сріблястими нитками. Кольорова гама риз досить широка, вони можуть бути білими, червоними, блакитними, синіми, золотистими.
  2. Мантія. Саме завдяки мантії Святий Миколай має вигляд священника, а це дуже важливо, оскільки своє життя він дійсно присвятив служінню Богу.
  3. Головний убір. Цей аксесуар надзвичайно важливий, тому про нього варто поговорити більш детально.

Всі частини костюма повинні бути витримані в одній кольоровій гамі і мати оздоблення в одному стилі, інакше костюм не матиме закінченого вигляду.

Головний убір

Напевно, кожен з нас був у храмі, бачив священника і звернув увагу на його незвичний головний убір. Правильна назва цього аксесуара – митра. Вона має правильну геометричну форму, яка нагадує піраміду з вигнутими гранями. Митра повинна бути досить жорсткою, інакше вона не буде тримати форму і вигляд її буде непривабливим.

Чи можна замінити митру якимось іншим головним убором? Зрозуміло, що ніхто не може вам заборонити зробити це, але уявіть собі Святого Миколая в ризі і з ковпаком Санти чи шапкою Діда Мороза на голові. Погодьтеся, що вигляд швидше комічний, ніж урочистий. Тому не варто порушувати цілісність і гармонію образу, краще все ж таки надати перевагу класичній митрі.

Але ж де взяти такий незвичний аксесуар? Можна спробувати зробити його власноруч, скориставшись порадами з інтернету, і цілком можливо, що результат вас порадує. Та все ж краще не ризикувати і купити готовий головний убір, поклавшись на майстерність та професіоналізм тих, хто займається їх виготовленням.

Необхідні аксесуари

Святому Миколаю обов’язково потрібні перука та борода. Колір цих виробів має бути білосніжним, адже саме такий вигляд має волосся Миколая на всіх зображеннях. Не варто економити і купувати аксесуари з рідкими непрезентабельними пасмами. Густа хвиляста борода і такого ж типу перука ідеально доповнять образ Святого Миколая.

Подбайте про рукавички, які пасуватимуть до костюма за кольором. Якщо вибір зупиниться на рукавичках білого кольору, то краще придбати одразу дві пари, щоб мати можливість переодягти їх у випадку забруднення.

Не обійтися Святому Миколаю і без взуття. Якщо ви хочете створити бездоганний костюм, не нехтуйте цим аксесуаром. Спеціальні чоботи з хутряним оздобленням пасуватимуть до святкового образу набагато краще, ніж перші-ліпші черевики, які ви знайдете у домашній шафі.

Не забувайте про дрібнички

Святий Миколай обов’язково приносить подарунки, яких так чекають дітлахи. А дістає їх він з гарного мішка, про придбання чи пошиття якого необхідно подбати про заздалегідь. І останній штрих – чарівний посох, який завжди приковує до себе дитячу увагу.

Нехай ваші свята будуть щасливими та веселими, а Святий Миколай подарує радість і приємні несподіванки.

Автор Людмила Могилко